Szkoła rodzenia - dlaczego warto się do niej zapisać?

Bardzo często zdarza się tak, że kobieta, która pierwszy raz w życiu zachodzi w ciążę, jest przerażona. Nie ma pojęcia co w trakcie ciąży jest normalne, a co nie, obawia się porodu, który na początku jest czymś zupełnie odległym, a po upływie kilku miesięcy spędza sen z powiek przyszłej mamy. Dlatego właśnie została stworzona niejedna szkoła rodzenia.

Jeśli taka szkoła znajduje się daleko od miejsca zamieszkania ciężarnej, to najbliższy gabinet ginekologiczny jest miejscem, w którym taka kobieta może dowiedzieć się wszystkiego, co ją interesuje. Obowiązkiem lekarza jest poinformowanie zarówno o tym, jak powinna przebiegać prawidłowa ciąża, jak i sam poród. Prowadzenie ciąży polega zresztą między innymi na ciągłym rozwiewaniu wątpliwości kobiet, jeśli takowe się pojawiają.

Dobra szkoła rodzenia jest szczególnym miejscem, w którym kobiety oraz ich partnerzy mogą dowiedzieć się wszystkiego, co związane z ciążą. Przekazywana jest tam wiedza teoretyczna, jak i praktyczna w postaci ciekawych ćwiczeń. To tam panie mogą się dowiedzieć, jakie mają prawa i możliwości podczas porodu oraz jakie ćwiczenia pomogą w rozluźnieniu się i zmniejszeniu bólu w pierwszej fazie porodu, natomiast panowie nauczą się wspierać swoje partnerki. Podczas zajęć w szkole rodzenia panie mają szansę poprawić swoją kondycję fizyczną i nauczyć się ćwiczeń, jakie pomogą kobiecie opanować swoje ciało podczas porodu. Wspólne ćwiczenia z partnerem zresztą zacieśniają więzi i powodują, że kobieta nie zostaje w tej nowej dla niej sytuacji całkiem sama.