Granice stresu

Adrenalina na zamówienie

Niektórzy wprost wyszukują pewne adrenalinowe zajęcia typu bungie jumping, spływy dzikich rzek, samochodowe szaleństwa różnego typu itp. Są to zajęcia, których najważniejszą częścią składową jest podniesiony poziom adrenaliny, stres.

Po zakończeniu danego momentu stresowego następuje euforia radości, pełna pulsujących emocji, co dla wielu stanowi właśnie ten moment, którego szukali.

Sztuczne nakręcanie emocji jest niebezpieczne

Takie sztuczne nakręcanie emocji jest niebezpieczne nie tylko z powodu czynności, które dla podniesienia adrenaliny wykonujemy, ale za duża dawka stresu może doprowadzić do wielu komplikacji zdrowotnych. Pewna dawka stresu może więc być pobudzająca, jednak za duża ilość emocji może poważnie nam zaszkodzić.

Granice

Każdy z nas powinien więc ustalić górną granicę, jaka wobec niego samego obowiązuje. Zadanie to jest jednak niezmiernie trudne, gdyż człowiek z natury stara się pokonywać granice.

Pewna dawka stresu towarzyszy nam każdego dnia, niektórzy czują się z tym dobrze, innych ona niszczy.

Zanim zaczniemy podnosić granice naszej wytrzymałości, pomyślmy o własnym progu odporności wobec stresu, może on nie być tak wysoki, jak sobie wyobrażamy…