Trzeci miesiąc ciąży - na co powinna być gotowa kobieta?

Dla wielu kobiet ciąża wiąże się z ogromnym stresem i licznymi obawami. Warto jednak uświadomić sobie, że najbardziej boimy się tego, czego nie znamy. Jeśli będziesz wiedziała, czego możesz spodziewać się w poszczególnych miesiącach ciąży, wszelkie nowe objawy będziesz przyjmować znacznie spokojniej.

Trzeci miesiąc ciąży to czas, kiedy możesz wykonać pierwsze badania prenatalne. Warto skorzystać z tej możliwości i upewnić się, że twój maluch rozwija się prawidłowo. W czasie badań będziesz mogła nawet posłuchać tętna swojego dziecka. To naprawdę niesamowite przeżycie, warto więc poprosić o to lekarza. Panie, które od początku ciąży uskarżały się na pewne niedogodności, takie jak poranne nudności, plamienia, czy bóle w krzyżu mogą się z nimi pożegnać. Jeśli lekkie bóle brzucha nie ustąpią, porozmawiaj o nich z lekarzem.

To nic groźnego - bóle wynikają po prostu z rozciągania macicy, lekarz może jednak zalecić ci tanie leki rozkurczowe, które oferuje każda apteka online, czy sklep online, dzięki którym poczujesz się znacznie bardziej komfortowo. Trzeci miesiąc nie jest niestety wolny od innych nieprzyjemnych dolegliwości. Mogą zdarzać się wtedy skurcze łydek, bóle bóg i nieprzyjemne zaparcia. Na szczęście stosując zwykłe witaminy, minerały i naturalne preparaty ziołowe możesz im skutecznie zaradzić. Pamiętaj o tym, by konsultować ich przyjmowanie z lekarzem, który prowadzi twoją ciążę. Chociaż preparaty tego rodzaju są zwykle nieszkodliwe dla dzieci, lepiej dmuchać na zimne, zdrowie twojego malucha jest przecież najważniejsze.