Siódmy miesiąc ciąży - rozwój płodu i potrzeby ciężarnej.

Choć ciąża w życiu każdej kobiety jest czasem szczególnym, to trzeba zwrócić uwagę, że każdy miesiąc, który można nazwać osobnym etapem rozwoju dziecka jest dla pań zupełnie inny. Siódmy miesiąc ciąży to przede wszystkim czas, w którym kobieta może zaobserwować u siebie pogorszenie nastroju lub jego wahania. Wtedy młoda matka uświadamia sobie, że jej życie przewróci się do góry nogami, zaś termin rozwiązania ciąży zbliża się wielkimi krokami.

Poza typowymi dolegliwościami fizycznymi, w tym czasie panie odczuwają spory dyskomfort psychiczny, który przejawia się troską zdrowie dziecka i prawidłowy przebieg porodu. Kobieta zaczyna też odczuwać wtedy lekkie przygnębienie, jakie jest spowodowane zmianą wyglądu, zaokrąglającym się brzuchem, który dotąd był zgrabny.

Siódmy miesiąc to także ważny etap w rozwoju płodu. To wtedy zaczynają już działać płuca, ciało dziecka coraz bardziej rośnie i zaczyna nabierać takich indywidualnych cech, jak odpowiednia waga. Skóra dziecka zaczyna się wygładzać dzięki jej grubieniu, zatem maluch zaczyna wtedy po prostu coraz lepiej wyglądać. Bardzo ważne w tym miesiącu jest wyeliminowanie z diety silnych alergenów, takich jak bakalie czy czekolada oraz orzechy czy wywary mięsne. Dla dzieci może to oznaczać pojawienie się reakcji alergicznych, których oczywiście trudno jest się spodziewać jeszcze w trakcie ciąży. Panie na tym etapie ciąży zajmują się już także przyjemnymi sprawami - takimi jak choćby zakup wszystkich akcesoriów potrzebnych maluchowi. Tu oczywiście, najlepiej sprawdzi się po prostu sklep online, co jest wygodne dla tych pań, które za bardzo nie mogą się ruszać z domu.