Panele podłogowe nie mogą być montowane w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym zasilanym prądem.
Nie ma również pełnej swobody przy zakładaniu desek w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym wodnym. W takim przypadku układanie paneli należy poprzedzić sprawdzeniem podłoża - czy jest ono suche, czyste i równe. Do wyprofilowania podłogi nadaje idealnie nadaje się masa szpachlowa samopoziomująca. Następnie trzeba wyłączyć ogrzewanie najpóźniej na dwie doby przed rozpoczęciem prac. Dopiero po upływie 48 godzin można położyć piankę podkładową z folią. Po zakończeniu montażu paneli należy wstrzymać się na 48 godzin z włączeniem ogrzewania, a później stopniowo podnosić temperaturę w pomieszczeniu. Nie może ona jednak przekraczać 27 stopni Celsjusza. Wilgoć szkodzi desce.
Deska podłogowa kładziona w użytkowanym już pomieszczeniu (czyli z zamontowaną stolarką drzwiową) zachowuje się inaczej niż w nowych pomieszczeniach. W pierwszym przypadku należy nieco skrócić framugę i drzwi i położyć panel oklejony pianką.
Układanie paneli rozpoczynamy od ułożenie dwóch rzędów wpustem do ściany. Nie kleimy desek, żeby móc odpowiednio wyregulować szerokość szczeliny (dylatacji) między panelami a ścianą oraz dokonać ewentualnych przesunięć. Gdy zastosujemy klej będzie na to już za późno i zmiany będą oznaczać zniszczenie deski albo zdarcie lakieru.
Żeby deski podłogowe zbyt szybko nie zostały zniszczone wskutek używania mebli (np. krzeseł obrotowych, na kółkach, itd.), można podłożyć pod nie wykładziny. Wykładziny dywanowe są w takich sytuacjach użyteczne i estetyczne.